top of page

O nás

Trojice renomovaných hudebnic, členek PKF-Prague Philharmonia a dalších profesionálních orchestrů, přináší nejznámější komorní skladby v klasickém pojetí a úspěšně prosazuje ve světě proslulou českou komorní hru. Hráčky vystoupily na četných koncertech u nás i v zahraničí. Úspěšně se zúčastnily jak sólově, tak s různými soubory mnoha soutěží.

Soubor rád experimentuje s různými nástrojovými kombinacemi, zejména s nástroji dechovými, nejčastěji s příčnou flétnou.

_edited.jpg
Hana Dostálová Roušarová
housle
 

Pochází ze Zlína z muzikantské rodiny. Zde také navštěvovala ZUŠ.

Poté pokračovala ve studiu na konzervatoři v Brně (prof. Rudolf Šťastný) a v Praze
(prof. Jaroslav Foltýn). Konzervatoř absolvovala ve Dvořákově síni Rudolfina Sibeliovým koncertem. Dále vystudovala AMU a zúčastnila se stáže ve Freiburgu. Byla úspěšná v soutěži ZUŠ, Kocianově soutěži i na Pražském jaru. Od studií se s oblibou věnuje komorní hře, je zakládající členkou Pavel Haas quartetu atd. V současné době je členkou skupiny 1. houslí PKF Prague Philharmonia a učí na SZUŠ Pro radost v Řeporyjích.

_DSC0583tone2_edited.jpg
Dagmar Mašková (roz. Zajícová)
viola
 

Narozena v Praze, kde vystudovala konzervatoř a AMU. Jako studentka se s úspěchem zúčastnila řady soutěží, např. přehlídky konzervatoří, Beethovenova Hradce atd.

V letech 1988 - 1991 byla členkou Gustav Mahler Jugendorchester pod vedením Claudia Abbada. Zde vznikla myšlenka na založení Pražské komorní filharmonie, jíž je Dagmar členkou a zástupkyní vedoucího skupiny viol doposud. Působila rovněž v Sukově komorním orchestru, SOČRu a orchestru Národního divadla. Vystupuje sólově, jako členka různých komorních uskupení a věnuje se rovněž hře na violu d'amore.

Dominika_Weiss_Hoskova.jpg
Dominika Weiss Hošková
violoncello
 

Dominika Weiss Hošková je jednou z nejvýraznějších českých violoncellistek. Kromě klasického repertoáru se specializuje na dílo Davida Poppera a hudbu židovských autorů. Na violoncello začala hrát ve čtyřech letech pod vedením svého otce violoncellisty Jiřího Hoška, pokračovala na Pražské konzervatoři (V. Jírovec, V. Kočí), Akademii Múzických Umění v Praze (J.Hošek) a soukromými lekcemi u prof. Miloše Sádlo. Dále pokračovala na Conservatoire National Supérieur de Paris (Jean Marie Gamard) a na Jerusalem Academy of Music and Dance (Zvi Plesser). Pravidelně vystupuje na festivalech (Pražské jaro, Janáčkův Máj, Klášterní hudební slavnosti, Musical Bridges ad.) Je držitelkou četných ocenění na českých i zahraničních soutěžích a v roce 2010 jí byla udělena Stříbrná medaile Senátu Parlamentu ČR za šíření dobrého jména a tradic České republiky ve Státě Izrael.

bottom of page